Szanowni Państwo,

W Polsce na przewlekłą chorobę nerek cierpi ponad 4 mln osób. Większość z nich to seniorzy, którzy nie są tego świadomi. Powoduje to nieodwracalne skutki zdrowotne: dializę, potrzebę przeszczepu, osłabienie i choroby serca. Dbajmy o nerki, ponieważ profilaktyka i wczesne wykrycie to zdrowe i długie życie. Pijmy 2 litry wody dziennie, bądźmy aktywni fizycznie i badajmy się raz do roku. Serdecznie zapraszamy do lektury artykułów na stronie internetowej www.glosseniora.pl oraz obejrzenia wywiadu w ramach telewizji internetowej Głos Seniora TV z dr Iwoną Mazur – prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych.

11 marca 2021 roku, w Światowy Dzień Nerek, Stowarzyszenie MANKO – wydawca Magazynu Ogólnopolski Głos Seniora, organizator Programu Ogólnopolska Karta Seniora – Gmina Przyjazna Seniorom oraz kampanii Stop manipulacji, nie daj się oszukać, a także kampanii Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę! we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Osób Dializowanych rozpoczyna akcję społeczną pt. „Dbaj o nerki!”.

W ramach akcji przesyłamy Państwu wywiad wideo do udostępnienia pt. “Dbaj o nerki” z dr Iwoną Mazur – prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych, opublikowany na kanale naszej pro-seniorskiej telewizji internetowej Głos Seniora TV – https://www.youtube.com/watch?v=UZHo0ztj00A.

Dołącz do akcji Głosu Seniora – wspieraj, edukuj i aktywizuj seniorów razem z nami!

Artykuły w ramach akcji „Dbaj o nerki!” na stronie internetowej www.glosseniora.pl:

Przewlekła choroba nerek jako epidemia cywilizacyjna w Polsce i na świecie – prof. n. med. Michał Nowicki, Kierownik Kliniki Nefrologii, Hipertensjologii i Transplantologii Nerek Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

https://glosseniora.pl/2021/03/11/przewlekla-choroba-nerek-jako-epidemia-cywilizacyjna-w-polsce-i-na-swiecie/

Przewlekła choroba nerek – cicha epidemia – Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych

https://glosseniora.pl/2021/03/11/przewlekla-choroba-nerek-cicha-epidemia/

Infekcja SARS-COV-2 u pacjentów z przewlekłą chorobą nerek – prof. dr hab. Beata Naumnik, I Klinika Nefrologii i Transplantologii z ośrodkiem Dializ Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku

https://glosseniora.pl/2021/03/11/infekcja-sars-cov-2-u-pacjentow-z-przewlekla-choroba-nerek/

 

 

dbaj o nerki – informacja prasowa [11.03.2021]

Oferta współpracy OKS dla FIRM

Folder GPS

samorządy – post na fb

gps – post na fb