NA BAZĘ NOCLEGOWĄ W GMINIE SOSNOWICA SKŁADAJĄ SIĘ:

Ośrodek Wypoczynkowy Zagłębocze

Pytania odnośnie wolnych terminów i informacje dotyczące Ośrodka:

Beata Bielińska-Taracha
tel. kom. 0-609 440 921
e-mail: beata.bielinska@lukcze.pl

Recepcja (maj – wrzesień)
tel. (81) 723-75-99
fax (81) 723-28-31

AMS ECOLOGY Sp. z o.o.

ul. Laskowska 1
21-200 PARCZEW
NIP 946-263-54-24

http://www.zaglebocze.pl/

Położony w otulinie Poleskiego Parku Narodowego , wśród kompleksów lasów sosnowych tuż nad Jeziorem Zagłębocze, jest jednym z najczystszych i ekologicznych akwenów Atrakcje jakie czekają gości to sporty wodne, plażowanie, wyprawy do lasu, ścieżki dydaktyczno przyrodnicze, ogniska, grille. Na terenie ośrodka znajduje się duży plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, przeplotami, piaskownicą. Goście mają możliwość zakwaterowania w dwu i cztero osobowych wolnostojących murowanych domkach. Na terenie Ośrodka znajduje się stołówka i kawiarnia oraz dysponuje polem namiotowym z możliwością korzystania z elektryczności oraz dostępem do WC i natrysków. Istnieje możliwość nauki pływania pod nadzorem instruktora, wypożyczenie sprzętu wodnego: rowery wodne, kajaki, łódki, piłki wodne, leżaki, jak również nauki jazdy konno, jak równie wypożyczalnia rowerów górskich.

Agroturystyka. Piotr i Agata Mikulscy

ul. Nowa 18
21 – 230 Sosnowica
email: mikulscy2@o2.pl
tel. (082) 591 22 01 lub 0 692 555 535

Kwatera całoroczna.

 • do dyspozycji gości zaplecze kuchenne wraz z wyposażeniem oraz 2 łazienki. Oferują pokoje 3 i 4 osobowe. Gospodarze chętnie przyjmują duże grupy zorganizowane. Możliwość zorganizowania ogniska lub grilla.

Kwatera agroturystyczna “Armacińscy”

Sosnowica Dwór 11/4,
21-230 Sosnowica
tel. 886 763 831
Kwatera całoroczna.

Dom mieszkalny położony tuż nad stawami hodowlanymi, to idealne miejsce dla ludzi ceniących ciszę, spokój oraz kontakt z naturą. Żabie koncerty do snu oraz ptasi śpiew na przywitanie nowego dnia to niesamowite przeżycie zaskoczy niejednego …

Do dyspozycji Gości są 3 pokoje 2-osobowe, 2 łazienki, kuchnia oraz salon z TV i bogatą biblioteczką. Teren działki jest ogrodzony (specjalnie wygospodarowane miejsce do zabaw dla dzieci). Niedaleko posesji w zacisznym miejscu znajduje się działka rekreacyjna, na której można zorganizować spotkanie przy ognisku, rozpalić grilla czy też rozstawić namiot.

Agroturystyczna Modrzejowy Zajazd

Kropiwki 1
21 – 230 Sosnowica
tel. 504 109 774
e-mail: wetwlodawa@wp.pl
http://www.modrzewiowyzajazd.pl/okolica.php

Kwatera całoroczna.

Agroturystyka Modrzejowy Zajazd oferuje do wynajęcia dom z drewnianych bali urządzony w stulu starodawnego zajazdu. Do dyspozycji gości 10 miejsc noclegowych w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych, dwie łazienki, pokój kominkowy z aneksem kuchennym, altana z grilem, rowery.

Dom stoi na skraju małej wioski otoczonej lasem.

Nadleśnictwo Parczew w Sosnowicy

ul. Kasztanowa 13
21 – 230 Sosnowica
tel. / fax. 082 591 21 25 lub 082 591 21 56
http://www.krosno.lasy.gov.pl/web/parczew/pokojegoscinne

Trzy w pełni wyposażone pokoje dwuosobowe z łazienkami, telewizorem i radiem zlokalizowane w nowo wybudowanym budynku świetlicy Nadleśnictwa Parczew. Do pokoi przylega przestronna kuchnia wyposażona w niezbędny sprzęt do przyrządzania posiłków.

Obiekt położony w bardzo malowniczej okolicy, w sąsiedztwie stawów, jezior i lasów. 60km od Lublina, 30km od Łęcznej, 20 km od Parczewa.

Nadleśnictwo posiada salę konferencyjno-szkoleniowa do 80 osób z zapleczem kuchennym. Istnieje możliwość udostępnienia sprzętu multimedialnego. Dla osób szkolących możliwość noclegu (3 pokoje dwuosobowe,sprzęt RTV, łazienka).

Centrum Szkoleniowo-Rekreacyjne „Dworek Kościuszki”

Plac Tadeusza Kościuszki 4
21 – 230 Sosnowica
tel. +48 0 662 268 619
email: marketing@dworekkosciuszki.pl
http://www.dworekkosciuszki.pl/

Obiekt całoroczny.

Serdecznie zapraszamy do Centrum Szkoleniowo – Rekreacyjnego mieszczącego się w zabytkowym „Dworku Kościuszki” w Sosnowicy k/Parczewa nieopodal Poleskiego Parku Narodowego.

Autentyczny dworek Tadeusza Kościuszki położony na terenie zabytkowego parku wśród nieskażonej przyrody, jezior, lasów, zarybionych stawów.

Organizujemy szkolenia, konferencje, zjazdy itp. Do dyspozycji Naszych Gości oddajemy kilkanaście luksusowych pokoi, salę wykładową; a po intensywnych zajęciach oferujemy Państwu wiele atrakcyjnych form spędzania czasu:

 • spacer po parku
 • łowienie ryb w stawie
 • sauna
 • grill
 • ognisko
 • pieczenie prosiaka
 • zwiedzanie Poleskiego Parku Narodowego
 • zwiedzanie okolicznych zabytków
 • przejażdżki rowerowe
 • jazdy terenowe jeepami
 • wieczorki taneczne
 • wieczorki kabaretowe
 • karaoke
 • koncerty
 • wyśmienitą kuchnię
 • wiele innych atrakcji na życzenie klienta

Centrum Szkoleniowo-Rekreacyjne “Dworek Kościuszki” specjalizuje się w organizowaniu pobytu dla grup zorganizowanych. Cena pobytu jednej osoby wynosi ok. 140 zł, koszt obejmuje nocleg i pełne wyżywienie.

Zapraszamy również gości indywidualnych. cena noclegu 70 zł / 1 osoba

Magiczny Perehod – Agroturystyka

Pieszowola 13/3
21-230 Sosnowica
Tel. (82) 564-03-12
e-mail: magicperehod@gmail.com

Przestronne pokoje w starym spichlerzu; Doskonałe miejsce dla obserwatorów dzikiej przyrody i miłośników spokoju. Dom na skraju PPN, na krańcu wsi, czaruje klimatem i historią; Miejsce, w rękach rodziny Krassowskich od 1835 roku, otoczone zabytkowym parkiem ze starodrzewem; Ze zrabowanego i zdewastowanego po wojnie majątku, pozostał jeden budynek gospodarczy, w którym dziś jest 10 miejsc noclegowych, klimatyczna kuchnia, sala kominkowa i zadbane otoczenie. Posiłki dodatkowo płatne na miejscu;

Pola namiotowe nad jeziorem Czarnym

Polski Związek Wędkarski w Lublinie
tel. 081 74 56 660

Pan. Chodorowski – 784017313 /kontakt bezpośrednio z osobą przebywającą nad jeziorem//

Jezioro Czarne jest nie skażone dobrodziejstwami cywilizacji. Nie ma ośrodków wypoczynkowych, działek letniskowych, punktów sprzedaży i dyskotek. Jest to w pełnym tego słowa znaczeniu jezioro śródleśne. Nadleśnictwo Parczew opiekuje się przepięknym polem namiotowym usytuowanym nad samym jego brzegiem. Latem jest to miejsce wypoczynku i azylu dla całych rodzin. Brak zaplecza turystycznego powoduje że przyjeżdżają tu ludzie pragnący ciszy i spokoju. Liczne pomosty udostępniane wędkarzom.

Pole namiotowe nad jeziorem Zagłębocze

Pole namiotowe ma możliwością korzystania z elektryczności oraz dostępem do WC i natrysków

Amatorów wędkarstwa serdecznie zapraszamy na atrakcyjne łowiska znajdujące się na terenie Gminy Sosnowica. Są to miejsca, gdzie można miło spędzić czas, również w gronie rodzinnym.

Jezioro SKOMELNO (Skomielno)

Zezwolenie na wędkowanie można zakupić:

 • bezpośrednio nad jeziorem u pracownika obsługi
  tel. 0 695 74 16 81
 • w siedzibie przedsiębiorstwa “DODO”
  ul. Smolna 1 w Lublinie w godz. 800 – 1600
  tel. (081) 44 10 120 lub 0605 30 87 71.

Położone w pobliżu wsi Stary Orzechów na skraju Lasów Parczewskich. Posiada status obrębu hodowlanego. Pod względem ichtiologicznym jest to jezioro szczupakowo – linowe. Dla amatorów ryb zostały udostępnione liczne pomosty wędkarskie, stanica wędkarska, funkcjonuje wypożyczalnia łodzi, parking.

Jezioro BIAŁE SOSNOWICKIE /LIBISZOWSKIE/

Zezwolenie na wędkowanie można zakupić:

 • w biurze Gospodarstwa Rybackiego “Polesie” w Sosnowicy Dwór, tel. (082) 59 12 106
 • w Libiszowie w punkcie sprzedaży ryby

Położone w Libiszowie, w dorzeczu Piwonii Północnej, w odległości 2 km na południowy – zachód od Sosnowicy. W jeziorze są wszystkie znane gatunki ryb słodkowodnych występujących na Polesiu, a także amury i tołpygi. Przedsiębiorstwo rybackie “Polesie” udostępnia do wędkowania w okresie od maja do września. Wędkowanie od wschodu do zachodu dwoma wędkami lub spiningiem z brzegu, a w soboty i niedziele także z łodzi.
Przy wykupie pozwolenia należy posiadać ważną kartę wędkarską.