Szanowni Państwo .

W tym czasie  kiedy mieszkańcy, a co za tym idzie samorządy Gminne poszukują ekologicznych a zarazem rozsądnych cenowo rozwiązań do ogrzewania domów oraz ciepłej wody. I dlatego pojawia się na rynku wiele rozwiązań wychodzących naprzeciw oczekiwaniom tych osób.  Wiele z tych rozwiązań z punktu widzenia ekonomii mają zastosowanie do nowych i nowoczesnych domów. Natomiast w gminach jest wiele domów gdzie te rozwiązania nie mają uzasadnienia ekonomicznego i możliwości finansowych mieszkańców. Oczekiwanie oszczędności i przepisy pro-ekologiczne mające na celu czystość powietrza, wymuszają zastosowanie nowych technologii grzewczych. Różnorodność ofert produktowych ( fotowoltaika, pompy ciepła, kotły biomasowe , kotły gazowe) ,mogą powodować dylemat co wybrać.

Nadmienię iż wspomniane powyżej   nowoczesne systemy ogrzewania można pozyskać  z dofinansowaniem w ramach programu „Czyste powietrze „  w 30% lub 60% oraz  uzyskać zwrot z podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.  Dodatkowe środki finansowe z programów gminnych  uzupełniają ofertę i łącznie dają większe możliwości mieszkańcom gminy.

My jako firma doradcza „STARGEL” doradzamy w zakresie doboru optymalnego źródła ogrzewania , termomodernizacji  , przygotowaniu wniosku do pozyskania środków na realizację tych inwestycji.   W załączniku ulotka z podstawowymi informacjami o programie „Czyste powietrze” oraz opis działań firmy.

Zwracam się z prośbą o przekazanie tego e-maila do osoby odpowiedzialnej za program wymiany kotłów CO w Gminie.  Pocztą tradycyjną doślę kilka ulotek informacyjnych dla osób zainteresowanych tymi tematami .

 

Z poważaniem,

Janusz Legutko

__________________

doradca energetyczny

M: +48 575 500 960

E: janusz@stargel.pl

_________________________________________________

STARGEL sp. z o.o. | Szlak 77/222, 31-153 Kraków | www.stargel.pl

KRS 0000706890 | NIP 5272829258 | REGON 268869141

 

ZAŁĄCZNIKI:

ulotka Czyste powietrze JL

Opis działań firmy Stargel F