Szanowni Państwo,

serdecznie zachęcam uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w 4. edycji konkursu plastycznego pn. Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę.

Konkurs ten kierujemy do uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z województwa lubelskiego, a jego celem jest rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci oraz popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej, której tematem będą zmiany, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu Uczestnika, dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Technika pracy plastycznej jest dowolna, wszystko zależy od indywidualnej inwencji. Jest to dobra okazja do oderwania się od ekranu komputera czy smartfona i pobudzenia kreatywności.

W ramach konkursu można wykonać prace plastyczne w formacie A3, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi, np.: rysowanie kredkami ołówkowymi, pastelami olejnymi, malowanie farbami, wyklejanie, itp. (z wyłączeniem prac przestrzennych).

W każdej z kategorii Jury konkursowe wyłoni 3 laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, w tym m.in. bilety i vouchery upominkowe do wykorzystania w miejscach dofinansowanych z Funduszy Europejskich w województwie lubelskim.

Zachęcam do udziału wszystkich chętnych. Na prace czekamy do 30 czerwca 2023 r.

Jury Konkursu nagrodzi laureatów w II kategoriach konkursowych, tj.:

  1. W kategorii klasy I-IV:
  • 1 miejsce
  • 2 miejsce
  • 3 miejsce
  1. W kategorii klasy V-VIII:
  • 1 miejsce
  • 2 miejsce
  • 3 miejsce

Dodatkowo Jury przyzna także po 10 wyróżnień w obu kategoriach, tj. w sumie 20 równorzędnych nagród rzeczowych. Przewidujemy także uroczyste i oficjalne wręczenie ww. nagród w październiku br., jednak czas i forma może ulec zmianie.

Konkurs wpisuje się w tegoroczne obchody X – jubileuszowej – edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). DOFE to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce. Organizowana jest co roku, by pokazać, jak wiele w Polsce i w poszczególnych regionach, zmieniły środki unijne.

W załączeniu przesyłam regulamin Konkursu, załączniki do wypełnienia (karta zgłoszeniowa i zgoda na publikowanie danych osobowych) oraz plakat. Informacje o konkursie są dostępne także na stronie funduszeUE.lubelskie.pl.

Organizatorem konkursu jest Departament Zarządzania Programami Regionalnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. W przypadku pytań proszę o kontakt z Oddziałem Komunikacji i Promocji pod numerem telefonu 81 44 16 770 oraz e-mailowo: patrycja.kowalik@lubelskie.pl i adrianna.iwan@lubelskie.pl.

Serdecznie zapraszam do udziału!

Z poważaniem

Anna Brzyska

Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi

Załączniki:

Regulamin konkursu plastycznego 2023

Załącznik numer 1 – karta zgłoszenia

Załącznik numer 2 – zgoda na przetwarzanbie danych osobowych

Załącznik numer 3- zgoda na wykorzystanie wizerunku